Ortalama bir Amerikalı yetişkin beş yıldır yeni bir arkadaş edinmedi.

Beş yıl.

Ve sadece bu değil, Evite tarafından yürütülen yakın tarihli bir çalışmaya göre, yaklaşık yarım yetişkinlerin %45 düpedüz zor yeni arkadaş edinir, ya çok utangaç ya da içe dönük, aile veya iş taahhütleri ile meşgul olduklarından, insanların sosyal çevreleri çoktan kuruldu hissediyorum çünkü, ve eğitmek çok zor olurdu.

Ancak, aynı araştırmaya göre, yetişkinlerin% 45’i nasıl olduğunu bilselerdi ya da daha fazla fırsatları olsaydı arkadaş edinmek için ellerinden geleni yaparlardı.

Yazar ve girişimci Jim Rohn bir keresinde en çok vakit geçirdiğimiz beş kişinin toplamı olduğumuzu söylemişti. Ve bu biraz abartıyor olsa da, gerçek şu ki, arkadaşlıklarımızın ve ilişkilerimizin, farkında olsak da olmasak da, hayatımızı yaşama şeklimiz üzerinde büyük bir etkisi var.

Uyum ve uyum sağlama baskısı genç başlar ve asla gerçekten kaybolmaz. Belirli bir şekilde giyinmek biz, belli bir şekilde konuşmak, bazı etkinliklere katılmak, bazı TV programlarını izlemek, belirli araç sürücüsü bazı spor takımları için bazı gıdalar, tezahürat, bazı ünlüler gibi, yemek, belirli mağazalarında belirli bir şekilde, mağaza, bazı kitapları okumak, oy ve çevremizdeki insanlar ile kendimizi kuşattık Daire aynı şeyi yapıyor çünkü bazı konuları tartışmak.

Ve uyduğunuz normların kümesinin — bilinçli olarak ya da değil — aslında uymak istediğiniz normlar olduğundan emin olduğunuz sürece, bunda mutlaka yanlış bir şey yoktur.

Öyleyse çözüm nedir? Tüm arkadaşlarını daha iyileri lehine mi bırakmalısın? Eşinizi ve aile üyelerinizi geride bırakıyor musunuz? Hayatınızı hala eski kültürde yaşamak zorunda kaldığınızda, etrafınızda nasıl yeni bir büyüme kültürü yaratırsınız? Tüm köprülerinizi yakmadan sizi geri tutan sosyal normlardan nasıl kurtulursunuz?

Hissedebileceği kadar imkansız değil.

Size söz veriyorum, dünyada sizin halkınız olan, güçlü bir bağ hissedeceğiniz, gerçek ve otantik olabileceğiniz, sizi daha iyi olmaya zorlayacak ve ihtiyaç duyduğunuzda sizi sorumlu tutmaktan korkmayacak insanlar var. Tıpkı sizin gibi birinin hayatlarını aydınlatmasını ve zenginleştirmesini, sizinkini aydınlatabileceği ve zenginleştirebileceği şekilde bekleyen insanlar var.

Ama onları bulmak zorundasın.

Muhtemelen yeni arkadaşlar edinmek için zaten tanıdığınız ve iletişim kurduğunuz kişilerin konfor bölgesinin dışına çıkmak anlamına gelecektir. Bu, iyi tanımadığınız birine ulaşmak anlamına gelebilir veya yeni aktiviteler denemek anlamına gelebilir.

Ve bunların hepsinin ilk başta biraz korkutucu gelebileceğini bildiğim halde, özellikle de tüm hayatını aynı küçük daire içinde yaşadıysan, ama zamanla kolaylaşıyor. Dahası, kendinizi tanışma ve yeni arkadaşlar edinme olasılığına açtıktan sonra, doğru insanların hayatınızda nasıl ortaya çıkmaya başladığına şaşıracaksınız. Aradığınız arkadaşlık türünü belirlediğinizde, beyniniz bu fırsatları görmek için kablolu hale gelir. Bazen sadece niyetini belirleyerek başlamalısın, sonra kendini ortaya koyma adımını atmalısın.

İşte yetişkin olarak arkadaş edinmenin 7 harika yolu
Normal komşular toplanacak Host
Seattle’da yaşadığımızda, kocam ve ben “Tini Salı” olarak adlandırdığımız düzenli bir Salı gecesi happy hour’a ev sahipliği yapmaya başladık (Martini Salı günü olduğu gibi). Her hafta hizmet etmek için eğlenceli bir “imza” içeceği bulurdum ve komşularımız işten sonra bir içki paylaşmak ve merhaba demek için uğrarlardı. Çok eğlenceliydi

Geriye dönüp baktığımda, bu Tini Salı gecelerinin bu kadar iyi çalışmasının sebebinin, kolay ve düşük anahtarlı olmalarıydı – kimsenin bir şey getirmesi ya da uzun süre kalması gerekmiyordu, Sadece hızlı bir bağlantı kurmak ve merhaba demek için bir şanstı, ama aynı zamanda farklı ve eğlenceli bir şeydi, bu da onu kolay bir evet yaptı.

Küçük bir gruba veya kulübe katılın
Gerçek bağlantılar kurmaya başlamanın en iyi yollarından biri, küçük bir gruba veya kulübe ortak bir ilgi bulmaktır. Çoğu kilisenin çeşitli küçük grup seçenekleri vardır, bu nedenle herhangi bir yerde bir kiliseye bağlı değilseniz, bu başlamak için gerçekten harika bir yerdir!

Bununla birlikte, kiliselerin dışındaki küçük gruplar ve kulüpler için de birçok seçenek var — Gençler Ligi, yerel Ticaret Odası, kütüphane kitap kulübü veya başka bir yerel kadın kulübü veya ülke kulübü gibi bir şey deneyin.

Bir ders al
Yeni insanlarla tanışmanın bir yolu olarak ders almanın yararı, yeni bir şeyler öğrenmenizdir! Sanatla ilgileniyorsanız (veya olmak istiyorsanız) resim veya çömlekçilik kurslarına veya belki de fotoğrafçılık gibi bir şeye bakın.

Sporla daha çok ilgileniyorsanız, yeni bir şeyler öğrenmeyi düşünün — hip hop dansı, voleybol, kano veya teknenizi yüzen başka bir şey. Asıl mesele, denemeye karar verdiğiniz her şeyde harika olmak değil, kendinizi yeni fırsatlara açmanızdır ….ve insanlar.

Sınıflar için diğer iyi seçenekler arasında yerel topluluk kolejinde sürekli eğitim, yerel kütüphanenizdeki zenginleştirme dersleri veya hatta Weight Watchers gibi bir programda kilo verme dersleri yer alır.

Çıkış yap meetup.com
Meetup, insanların yerel, gerçek hayat bağlantıları kurmalarına yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuş bir sosyal web sitesidir ve kişisel deneyimlerimden size arkadaş edinmenin gerçekten harika bir yol olduğunu söyleyebilirim!

Yıllar önce, benim iş başlamadan önce, çocuklarım küçük çocuklar vardı ve kocam Chuck uzun saatler Boeing, uzay mühendisi olarak çalışıyordu, hızla genç çocuklarla—tüm Boeing eşleri home—anneler için oldukça büyük bir grup haline geldi ve birbirimize destek sistemi ve vekil aile olduk ve hayatımızın bu sezon çok daha uzun süren dostluklar oluşturulan Daha fazla bilgi Almak için “isteyen Tots Boeing Anneler için” duran BoMotoGoMo Meetup adlı bir grup kurdum.

Meetup’ta hemen hemen her ilgi alanına ve yaş grubuna göre uyarlanmış gruplar bulabilirsiniz, bu nedenle nereye bakacağınız konusunda bir kaybınız varsa – oradan başlayın!

Bir arkadaşınızı kahveye davet edin
Şansınız, hayatınızda zaten harika bir arkadaş olma potansiyeline sahip biri var, ama ikiniz de bunu gerçekleştirmek için çok utangaç ya da çok meşgulsünüz. Belki de spin sınıfındaki kız ya da sokağın aşağısındaki komşu ya da kızınızın okulundaki hep merhaba dediğiniz ama daha iyisini bilme şansınız olmayan annenizdir.

Peki seni gerçekten daha büyük bir çaba göstermekten alıkoyan nedir? Çünkü olabilecek en kötü şey, onu yemeğe, bir şeyler içmeye ya da bir fincan kahve içmeye davet etseydin, hayır diyebilmesiydi. Bu kadar. Şimdikinden kötü olmaz ve gerçekten anlamına gelir bu. Şansı var gibi Daire onu genişletmek için istekli olduğunu çok iyi çünkü ama muhtemelen hayır demem o iyi. Bu yüzden bir deneyin — ve sonra ne olacağına şaşırabilirsiniz.

Grup koçluğu programına katılın
Gerçek dünyada arkadaş edinmek genellikle korkutucu ve korkutucu hissedebilirken, gerçek şu ki, çevrimiçi olarak yapılan arkadaşlıklar, şahsen yapılanlar kadar güçlü ve anlamlı olabilir.

Bir grup koçluğu programına katılmak, kendini geliştirmeye odaklanan diğer büyüme düşünen insanlarla kendinizi kuşatmanın harika bir yoludur. Çevrenizdeki insanların şu anda aynı şeyi yapmakta sıkışıp kaldıklarını hissediyorsanız ve neden değişmek istediğinizi anlamıyorsanız, bu özellikle yararlı olabilir.

Yepyeni bir topluluğa veya gelişime geçme
Bu sert bir adım gibi görünebilir, ancak bazen bir manzara değişikliği – ve çevre – kendinizi tamamen yeni bir sosyal çevreye açmak için gereken şeydir.

Sadece sizin için değil, herkes için yepyeni bir mahalleye veya topluluğa taşınmanın yararı, hemen hemen herkesin yeni olması ve bağlantı kurmak istemesidir. Girmeye çalışacak klikler yok, çünkü henüz oluşmadılar.

Florida’da Babcock Ranch adında yepyeni bir toplulukta bir ev inşa ettiğimizde bunu ilk elden keşfettik. Taşınma sebebimiz okul içindi, ancak çok büyük bir yan fayda, herkesin kabilesini bulmak için istekli olduğu bir mahallede birçok yeni arkadaş edinmek oldu. Tini Salı geleneğimizi eski haline getirmekten bile bahsettik!

* * *

Bir yetişkin olarak arkadaş edinmek bazen biraz korkutucu hissedebilir, ancak bu fırsatların etrafınızda olmadığı anlamına gelmez – onlar! Ve sadece biraz niyetlilikle – ve kendinizi biraz daha fazla ortaya koyma cesaretiyle – fark ettiğinizden çok daha popüler olduğunuzu fark edebilirsiniz!

Özetlemek gerekirse, yetişkin olarak arkadaş edinmenin 7 harika yolu:
Normal komşular toplanacak Host
Küçük bir gruba veya kulübe katılın
Bir ders al
Çıkış yap meetup.com
Bir arkadaşınızı kahveye davet edin
Grup koçluğu programına katılın
Yepyeni bir topluluğa veya gelişime geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir