Tatil sezonu tüm hızıyla devam ediyor ve baskıyı hissetmeye başlamanız ihtimali yüksek.

Yalnız değilsin.

Aslında, yakın tarihli bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık üçte ikisi tatil sezonunda normalden daha stresli hissediyor ve ankete katılan annelerin% 49’u “mükemmel” tatili elde etmek için çok uğraştığını itiraf etti.

Toplantılar ve alışveriş, kartlar ve dekorasyon, pişirme ve reçel dolu takvim arasında çok uğraşıyormuş gibi hissetmeseniz bile, şenlikten çok daha fazla yıpranmış hissetmeye başlamak oldukça kolaydır.

Açıkçası, kendimize koyduğumuz tüm bu aşırı sinirli beklentilerle, bunalmış hissetmemize şaşmamalı!

Öyleyse neden durmuyoruz?

Birkaç yıl önce, hepsi benden çok daha başarılı olan bir grup deneyimli işletme sahibiyle bir akşam yemeğine davet edildim. Masada oturduğum için kendimi şanslı hissettim, sadece öğrenme şansı için.

Ocak ayıydı ve bu yüzden sohbete devam etmek için ev sahibi herkesten odanın etrafında dolaşmalarını ve en büyük derslerini ya da bir önceki yıla göre en büyük kazançlarını paylaşmalarını istedi.

Büyüklükle ilgili hikayeler duymayı umuyordum, sadece başarmak istediğim tüm şaşırtıcı şeyleri.

Ancak birer birer, bu başarılı girişimcilerin her biri, tabağından bir şeyler çıkarmaktan, en önemli şeyler için daha fazla zaman ayırmaktan, daha azını yapmaktan ama daha fazlasını başarmaktan ne kadar gurur duyduklarını anlattı. Ve sıra bana geldiğinde, tek söyleyebileceğim şuydu: “YAPILACAKLAR listemin yapılacaklar listemden çok daha önemli olduğunu öğrendim.”

Bu, özellikle yoğun mevsimlerde ve stresli zamanlarda, yıllar boyunca kendime çok şey hatırlatmaya devam etmem gereken bir ders.

Bu yüzden bu yıl, özellikle tatiller için yeni bir yapılacaklar listesi hazırlamanın iyi bir fikir olabileceğini düşündüm. Çünkü gerçek şu ki, bunu Mutlu Noeller yapmak için yapmam gerekmeyen bir sürü şey var.

Senin hakkında bilmiyorum, ama basıncı hafifletir hazır olduğumu düşünüyorum.

Bana katılmak ister misin?

Tatil Durdurma Listeniz: Bu Yıl Atlamanız Gereken 10 Gelenek (Artı 5 Tutmaya Değer)
Noel Kartları Gönderme
Noel kartı gönderip göndermemek yıllardır evimizde öfkelenen bir savaş. Tamamen aştım, kocam Chuck değil. Şimdiye kadar her zaman kazandı, ancak yalnızca postanede sıraya girmekten adres defterimizi tutmaya, her zaman 200’den fazla kart olan şeyleri ele almaya ve damgalamaya kadar tüm fiyasko için tüm sorumluluğu üstlenmeyi kabul ettiği için.

Bence o deli, ama onun için daha fazla güç!

Bütün bunları söylemek gerekirse, eğer bu yıl kartlarla uğraşmak istemediğine karar verseydi, benim için sorun olmazdı ve sen de olabilirsin.

Raftaki Elf
Zavallı, kendini beğenmiş küçük yüzüyle ürkütücü bebek, ama her yerde anne işkence etmeyi isteyen biri olduğundan oldukça eminim ki O zalim sadist icat ne olduğundan emin değilim.Kelimenin tam anlamıyla “hey, bir fikrim Noel daha stresli bile anne ve bir ay boyunca her akşam yapmak için hatırlamak için bir şey vererek yapmanın bir yolunu bulalım var, ve eğer sadece bir kez işi berbat ederlerse, sonsuza dek çocuklarının çocukluk bozma riski birine benziyor.”

Kötü kahkahaları hayal edemez misin?

Ve beni, her gece ayrıntılı yaramazlık sahneleri yaratan “yaramaz” elflere sahip olma fikrine bile sokma.

Benimle alay mı ediyorsun?

DELİLİK BU NE BİÇİM?

Neyse ki, birkaç bıkmış ebeveyn nihayet Noel Baba’dan bu mektubu göndermek ya da bu biraz daha az nazik taktikler gibi elflerini “emekli etmek” için eşit derecede yaratıcı yollar buldu.

Dış Mekan ışıklarını Koymak
Evet, çok güzeller. Evet, bakması eğlenceli …..başkalarının evinde. Ama aman tanrım, onları çalıştırmaya ve nereye gittiklerini anlamaya çalışmanın stresi ve zorluğu, bu yıl tabağımdan çıkarmayı planladığım bir baskı yükü ve belki de sonsuza dek!

Bunun dışında süslemek için, ama herhangi bir çaba sarf etmeyeceğiz demek değil. Bu şenlikli ışık projektörü oldukça harika görünüyor, kesinlikle bir çelenkimiz ve mevsimlik bir kapı paspasımız olacak ve hatta çocukların beni sadece eğlence için o dev şişirilebilir kar kürelerinden birini almaya ikna etmelerine izin verebilirim.

Alışveriş Merkezine gitmek
Yer açılırsa kadar 20 dakika sonra otoparka götürmek zorunda ve her mağazanın içinde kalabalıkla mücadele edip, sonra da etrafındaki herkes için mükemmel bir hediye bulmak için, istediğiniz şeylerin yarısını doğru boyut veya renk mevcut değil, ve zaten çevrimiçi sipariş etmek zorunda kalacaksın sadece anlamaya çalışıyorum giderek ağır çanta taşımak, saatlerce dolaşıp arasında, tamamen BİTTİ tam ben.

Ve gerçekten, herhangi birimizin, genellikle daha iyi fiyatlarla, çevrimiçi olarak her şeyi (artı çok daha fazlasını) tam anlamıyla bulabildiğimizde neden bu çılgınlıktan geçmeyi seçtiğini merak etmeliyim? Tabii ki, çevrimiçi olarak mükemmel hediyeyi bulmaya çalışmak biraz bunaltıcı olabilir, ancak size rehberlik edecek 50 doların altındaki bu 50 Mükemmel Hediye gibi kaynaklarla, denememek için gerçekten bir neden yok!

Fazla para harcamak
Neredeyse her yıl oluyor. Bütçemi kontrol altında tutmaya kararlı sezona başlıyorum, ama sonra, hayat meşgul olduğunda ve daha fazla şey ortaya çıktıkça ve daha fazla insan zaten ezici listeme eklendikçe, Aralık ayının ortalarında bir yerlerde tamamen kaybolduğumu fark ettim ve Noel’e kadar hala 10 gün var. satın almak için birçok şey kaldı.

Bu yüzden bu yıl her şey nakit zarflarla ilgili bebeğim. Ne harcayabileceğimizi belirlemek için bir Tatil Planlama Tablosu kullanıyorum, sonra aslında her zarfa doğru miktarda para koyuyorum. (İnternette harcanan her şey zarftan çıkarılır!)

Belki de en sofistike sistem değil, ama kesinlikle işe yarıyor!

Eşleşen Pijamalar
Bu seferki Raftaki Elf hakkındaki hislerimden daha fazla nefret duyabilir ama üzgünüm, artık bunu yapamam.

Mesele şu ki, Güneybatı Florida’da yaşıyoruz, burada hava büyük olasılıkla Noel’de yaklaşık 80 derece olacak. Eşleşen Noel pijamaları çok uzun zamandır aldığım aptalca bir fikir.

Onları her taktığımızda, sadece tolere edilebilir hale getirmek için A / C’yi tam 10 derece kısmak zorundayız. Muhtemelen bu yüzden geçen sene aldıklarım hala yepyeni görünüyor.

Belki de bu yıl Noel mayolarını eşleştirmeyi denemeliyim …..

Çok Fazla Hediye
Asla çıldırmak istemem, ama kaçınılmaz olarak (genellikle son dakikada) mükemmel olacağını bildiğim birkaç şey daha görüyorum ya da yeterince yapmadığım için endişelenmeye başlıyorum (ki tabii ki yaptım!)

Ama bu yıl değil! Bu yıl “İstediğin bir şey, ihtiyacın olan bir şey, giyecek bir şey ve okuyacak bir şey” fikrini kullanarak hediyeleri minimumda tutuyoruz.

Sadeliği dört gözle bekliyorum.

Pinterest’i Takip etmek
Geçen sene çok kurnaz 13 yaşındaki kızımı Pinterest’in tüm harikalarına tanıtma hatasını yaptım ve o zamandan beri hiç eskisi gibi olmadı. Ve Pinterest çok eğlenceli ve birçok harika fikrin kaynağı olabilirken, aynı zamanda çok fazla fikrin ve çok fazla baskının kaynağı olan çift kenarlı bir kılıç da olabilir.

Ve bu yüzden amacım bu yıl bir sürü yeni fikir eklemekten kaçınmak; bunun yerine, denenmiş ve gerçek tariflerim, projelerim ve dekorasyonlarımla gidiyorum. Yeni her zaman daha iyi değildir.

Çorap Dolguları
Çorap doldurma sürecini biraz stresli bulan tek kişi ben miyim? Belki de çoraplarımız çok büyüktür, ama gerçek hediyeler için yaptığımdan daha mükemmel çorap dolguları için alışveriş yapmak için daha fazla zaman harcardım. Ve sonra, sonunda her çorabı dolduracak kadar eşya bulduğumda, kaçınılmaz olarak düzinelerce küçük hediyeyi paketlemem gerekirdi!

Birkaç yıl önce Noel’i Rainier Dağı’ndaki bir kulübede kardeşlerim ve çocuklarıyla geçirdik. Oraya gitmek için uçakla seyahat ettiğimiz için çoraplarımızı doldurmak için fazla bir şey getiremedik, bu yüzden yaratıcı oldum ve onları (yeni) çoraplarla, iç çamaşırlarıyla ve yolculuk için aldığım eldivenlerle doldurdum ….ve 100 dolarlık banknot. Çocuklarım ÇOK heyecanlıydı. Ve tüm süreci çok zorlaştırdığımı fark ettim.

Şimdi çorapları her zaman sarmalamadığım pratik eşyalarla doludur – çoraplar, yeni iç çamaşırı, diş fırçası, kitap ya da iki – ve her zaman ayak parmağına biraz para doldurulur.

TÜM Süslemeleri Koymak
15 Yıllık evlilikten ve Noel’den sonraki birçok günden sonra yarı fiyatlı hazineler için satışları taradıktan sonra, ne yapacağımı bildiğimden daha fazla süslememiz var. Ve kutular depodan çıktığında, genellikle hepsini dışarı atma ihtiyacı hissediyorum. Sonuçta, yılda sadece bir kez Noel için süslüyoruz, değil mi?

Ama bu yıl değil.

Beni yanlış anlamayın – yine de bazı süslemeler koyacağım. Evin etrafında hala bir ağaç ve bir sürü şenlikli dokunuşumuz olacak. Sadece her kutudan çıkan her şey değil.

Bazen daha azı daha fazladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir