Bir şirketin müşteri hizmetleri başarısının özünde yer alır. Dünyanın en iyi ürünlerine sahip olabilirsiniz, ancak müşterileriniz sizden aldıkları hizmetten memnun değilse, başka bir yere bakacaklardır.

İnsanların geri gelmesini sağlayacak iyi bir müşteri hizmetleri kaydı oluşturmanın birkaç bileşeni vardır.

İyi deneyimler

İnsanlar genellikle şirketin ortaya çıktıklarında sorunları çözmede iyi olduğundan emin olmak açısından iyi müşteri hizmetleri hakkında düşünürler, ancak mükemmel müşteri hizmetleri, bu sorunların ilk etapta ortaya çıkmadığından emin olmak için elinizden gelenin en iyisini yaparak başlar. Yerde herhangi bir sorun ile uğraşmak zorunda personeli bu çaba ön hatları olmamalı. Çoğu zaman sorunsuz çalışacak iyi sistemlere sahip olmanız gerekir, böylece bu problem çözücülere ihtiyaç duyulmaz.

Şirketten şirkete değişir gibi bu sistemler, bak ne, ama senden zamanında sipariş etmiş insanlar almak için anahtar. Bu, örneğin teslimat sunduklarınızın bir parçasıysa, iyi bir filo yönetimine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Yakıt yönetim sistemleri filo verimliliğini artırmak değil sadece, ama para kazanmak nasıl bir rehber inceleyebilirsiniz. Sürücülerinizin nerede olduğunu bilmek ve onlara en iyi rotaları haritalamak için ihtiyaç duydukları araçları vermek de başarınıza katkıda bulunacaktır. Ayrıca, ürünlerinizin kendileri için belirlediğiniz beklentileri karşılaması gerekir.

Veri Toplama

Veri toplamak iyi müşteri hizmetleri için de kritik öneme sahiptir, çünkü bu veriler olmadan müşterileriniz için hangi davranışların tipik olduğunu, ihtiyaçlarının ne olduğunu veya nelerden memnun olmadıklarını bilemezsiniz. Markanızın faturalandırma döngüsü gibi düşünemeyeceğiniz şeyler bile müşterilerinizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Bu bilgileri sitenizde yaptıklarını izlemekten anketlere ve daha fazlasına kadar birçok farklı şekilde toplayabilirsiniz. Nasıl toplayacağınızdan veya bununla ne yapacağınızdan emin değilseniz, şirketlerin müşterileri hakkında elde edebilecekleri benzeri görülmemiş miktarda bilgiden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bir veri analisti ile çalışmak isteyebilirsiniz.

Sadakat Programları

Bu, geri dönüşü teşvik etmenin en etkili yollarından biri olabilir. Sadakat programları, rakipleriniz daha düşük fiyatlar veya başka teşvikler sunabilse bile, müşterilerle duygusal bir bağlantı oluşturabilir ve bu da onların size geri dönmesine neden olabilir. Bu programlar birçok farklı biçimde olabilir, ancak kullanımı veya anlaşılması çok karmaşık olmamalı ve değerli bir şey sunmalıdırlar. Bu değerin mutlaka para harcadığınız anlamına gelmesi gerekmediğini unutmayın. Örneğin, satışlara veya yeni ürün gruplarına gizlice göz atabilirsiniz. Katmanlı bir sadakat sistemi, en değerli geri dönüş ziyaretçilerinizin ek avantajlar elde etmesini sağlayabilir.

Eğitimli Personel

En iyi çabalarınıza rağmen, bazen işler sorunsuz gitmez ve bu olduğunda müşterilerinizin bunu hızlı ve adil bir şekilde çözebileceklerini hissetmeleri gerekir. Bunun olmasını sağlamanın anahtarı, çabalarını mikro yönetmeden sorunları çözme yetkisine sahip olduğunuz iyi eğitimli bir personeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir