Dünyanın dört bir yanındaki Amazon Connect kullanıcıları artık ek ödeme güvenliği ve uyumluluk seçenekleri için PCI Pal’in güvenli ödeme çözümlerinden yararlanabilir.

Global güvenli ödeme çözümleri sağlayıcısı PCI Pal, bugün dünya çapındaki müşterilerine ödeme güvenliği ve PCI Pal çok kanallı güvenli ödeme çözümleriyle uyumluluk için ek seçenekler sunmak üzere Amazon Connect ile yeni bir entegrasyon duyurdu.

Her büyüklükteki binlerce işletme, müşteri iletişimlerini salgın sonrası geleceğe uyarlamak için Amazon Connect’i kullanıyor. Bu entegrasyonla PCI Pal, kuruluşların Amazon Web Services (AWS) üzerinde çalışan üçüncü taraf yazılımları keşfetmesini, satın almasını, yetkilendirmesini, sağlamasını ve yönetmesini kolaylaştıran bir dijital katalog olan AWS Marketplace’de bulunan ilk gerçek anlamda küresel güvenli ödeme sağlayıcısı olacak.

Amazon Connect müşterileri artık PCI Pal’in Agent Assist, IVR ve Dijital ürünler de dahil olmak üzere çözümlerine, tüm çok kanallı iletişim karmalarında PCI uyumluluğu ve ödeme güvenliği sağlayan entegre bir teklif aracılığıyla erişebilecek. PCI Pal tüm ödeme ortamları için agnostik olduğundan, hizmetlerin kullanıcıları ödeme hizmeti sağlayıcılarını (PSP) korumaktan da yararlanacaktır.

PCI Pal CEO’su James Barham, ”Bu entegrasyon, işletmelerin PCI ayak izlerini en aza indirmelerini ve mümkün olan en iyi müşteri ve acente deneyimini korurken müşterilerinin en hassas ödeme verilerini güvence altına almalarını sağlıyor” diyor. “Amazon Connect kullanıcıları, güvenli ödeme hizmetlerimize tüm müşteri katılım kanallarında sorunsuz bir şekilde erişebiliyor ve verilerin korunduğu bilgisinde güvenliyken hizmet mükemmelliğine odaklanabiliyorlar.”

Amazon Connect’i PCI Pal ile kullanan müşteriler, altyapılarını PCI DSS gerekliliklerinden ayırarak hassas kart sahibi verilerine temas merkezi maruziyetini azaltabilecekler. Ayrıca, şirketlerin Amazon Connect ile bulut iletişim merkezleri oluşturmasına yardımcı olan Amazon Connect Dağıtım Ortakları ve AWS Danışmanlık Ortakları artık PCI Pal çok kanallı ödeme çözümleri de satabilecek.

Barham, ”COVID-19 pandemisi temas merkezi çevikliğini ve güvenliğini her zamankinden daha önemli hale getirdi,” diye devam ediyor. Ofis, çağrı merkezi, çalışma uzaktan ya da evden çalışan olsun, Amazon müşteriler sadece birkaç dakika içinde artık daha çevik iletişim merkezleri kurmak ama, ilk defa olmayacak, sınıf ödeme güvenlik çözümleri-en iyi erişebilir bağlanan “Kurumsal İletişim alanı küresel güvenli ödeme çözümlerinin lider sağlayıcısı olarak, bu teklif sağlar.”

Amazon Connect, her büyüklükteki binlerce işletme tarafından kullanılan, kullanımı kolay, çok kanallı bir bulut iletişim merkezidir. Amazon’un kendi müşteri hizmetleri sistemine dayanan Amazon Connect, işletmelerin ofisten veya sanal olarak milyonlarca müşteriyi desteklemek için dakikalar içinde iletişim merkezleri kurmalarını sağlar. PCI Pal ile yapılan bu entegrasyon sayesinde Amazon Connect müşterileri ister geleneksel bir iletişim merkezinden ister evde çalışıyor olsun, en üst düzeyde güvenlik ve uyumluluğa erişebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir