CGA ev eğlence pazarı için, dünyanın önde gelen veri, araştırma ve fikir danışmanlığı, İtibar, (RXM) itibar deneyimi yönetimi dünya lideri ile işbirliği içinde yaptırılan tarafından özel bir çalışma dijital itibar gibi yeme ve barlar, restoranlar ve barlarda içki gibi ev boş zaman faaliyetleri için Müşteri yolculuk merkezi bir rol oynadığını bulmuştur.

Çalışma, her altı ayda bir bar, restoran, pub veya oteli ziyaret eden 2.000 ulusal temsilci tüketiciden elde edilen bilgileri içeriyordu. Tüketicilerin ziyaretlerinden önce, sırasında ve sonrasında dijital araçlara ve çevrimiçi itibara güvendiklerini tespit etti. Tüketici yolculuğunun ilk aşamalarında, bir mekanın web sitesi, Google ve Facebook, COVID-19 güvenlik önlemlerini keşfetmek, rezervasyon yaptırmak ve onaylamak için en popüler kanallardır. Aynı zamanda, sosyal medya platformları, TripAdvisor gibi derecelendirme ve inceleme siteleriyle birlikte, ziyaret sırasında ve sonrasında daha sık kullanılır.

Çalışma, tüketicilerin bir markanın çevrimiçi varlığında ne istediklerini araştırıyor ve dijital yolculukta tüketiciler için en önemli on bilgiyi ortaya koyuyor:

Menüler
Fiyat Aralığı
Çalışma Saatleri
Konum / yol tarifi
Rezervasyon nasıl yapılır
Yorumlar
İndirimler ve promosyonlar
Bir mekanın şu anda açık olup olmadığını kontrol etme
COVID-19 güvenlik önlemleri
Servis edilen yiyecek ve içeceklerin görüntüleri ve videoları
“Dijital kanallar, tüketicileri ve işletmeleri son on sekiz ay boyunca birbirine bağlı tuttu. Reputation’ın EMEA Genel Müdürü Anthony Gaskell, ”İşletmeler kapılarını yeniden açtıkça ve tüketiciler daha fazla boş zaman etkinliğine katıldıkça, aynı platformların müşteri deneyimini geliştiren zengin bir bilgi sağladığını görüyoruz“ diyor. Markalar, web sitelerinin, Google listelerinin, derecelendirme sitelerinin ve sosyal medya profillerinin doğru ve ilgi çekici olmasını sağlayarak kendilerini ayırabilir. İtibar gibi araçlar, konukseverlik liderlerinin harika bir deneyim sunmaya odaklanabilmesi için tüm bu bilgilerin verimli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olabilir.”

Çalışma ayrıca, tüm tüketicilerin neredeyse yarısının Google’ı (% 34) ve bir mekanın web sitesini (% 27) geride bırakan tripadvisor’da incelemeler (% 48) aradığını tespit ederek müşteri yolculuğunda incelemelerin oynadığı role de baktı. Ancak, TripAdvisor 55 yaş ve üstü tüketiciler için daha popüler olduğu için genç tüketicilere odaklanan markalar Google’a odaklanmalıdır.

Genç yetişkinlere odaklanan işletmeler, incelemelerin yeme ve içme deneyiminin temel bir bileşeni olduğunu bilmeli ve üçte birinden fazlası (% 38) yedikleri çoğu kez bir inceleme bırakmaktadır. Yine de, geri bildirimleri sosyal medya platformlarına daha fazla odaklanarak kanallara dağılmış durumda. Aslında, 18 ila 34 yaşındakilerin yarısından fazlası, tanıdıkları birinin sosyal medyada yayınladığını görürlerse bir mekanı ziyaret etme olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve üçte ikisinin (% 67) yiyecek veya içecek görüntülerinin bu platformlarda iyi görünmesi durumunda gitme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

CGA müşteri direktörü Andy Dean şunları ekliyor: “Pandemik, teknolojinin misafirperverlikte kullanımını önemli ölçüde hızlandırdı ve tüketiciler ve işletmeler birbirleriyle etkileşimde bulunmak için kullanma konusunda çok daha emin oldular. Tüm markalar için, konukların nasıl, nerede ve ne zaman bağlantı kurmak istediklerini tam olarak anlamak ve aldıkları tüm geri bildirimlere hızlı ve yapıcı bir şekilde yanıt vermek, 2022 ve sonrasında itibar ve pazarlama stratejilerinin önemli unsurları olacaktır.”

Ağırlama endüstrisinde dijital itibar oluşturmak ve geliştirmek için, ağırlama endüstrisi liderleri aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli temas noktalarında belirli taktiklerden oluşan bir strateji uygulamalıdır::

İnceleme talebi
İncelemelere yanıt verme
Sosyal medya yönetimi
Google İşletmem (GMB) yönetimi
Geri bildirime göre hareket etme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir