İNGİLTERE işlemlerine olan talep, Temmuz 2020’teki ilk kilitlenmenin sona ermesinden bu yana patladı. Saha servis yönetimi yazılımı sağlayıcısı BigChange tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, İngiltere’nin 1.3 milyonluk saha servis sektörünü oluşturan tesisatçılar, elektrikçiler, bina bakım firmaları ve diğer esnaf, iş yüklerinin yıllık bazda yüzde 70 oranında arttığını gördü.

Bigchange’in Saha Hizmet Sektörünün Durumu raporu, ticaret işletmelerinin dörtte üçünün Temmuz 2021’e kadar talep artışı gördüğünü ortaya koyuyor. Yüzde beş neredeyse bir (18) 12 yaptığı çift çalışma süresi sona ermeden bir ay aldı. Bigchange’in araştırması, Sıhhi Tesisat ve ısıtma, Tesis Kiralama ve Drenaja olan talebin en hızlı şekilde arttığını gösteriyor.

Artan cirolara (ortalama yüzde 79 artış) ve yüzde 47’lik ortalama fiyat artışlarına rağmen, ticaret işletmelerinin yarısından azı (yüzde 48) Temmuz 2021’e kadar karlı olduklarını söyledi. Sektördeki en kötü performans gösterenler arasında borçlar yüzde 117 arttı ve sekiz firmadan biri, Covıd komplikasyonları, uyumluluk sorunları ve artan maliyetler sert bir şekilde vurmaya devam ettikçe bir yıl içinde başarısız olacaklarından korkuyor.

Ankete katılan işletmelerin çoğu (yüzde 81) pandeminin son 12 ayda mali durumlarını olumsuz etkilemeye devam ettiğini belirtti. ankete katılanların yüzde 67’si marjlarının yeni düzenlemelere uyma maliyetinden sıkıldığını ve artan malzeme, yakıt ve işgücü fiyatlarının ankete katılanların yüzde 70’inden fazlası tarafından süregelen sorunlar olarak gösterildiğini belirtti.

BigChange CEO’su Richard Warley şöyle diyor: “İlk kilitlenmeden bu yana işlemlere olan talep artarken, ekonominin bu omurgası göründüğü kadar güçlü değil. Firmaların sadece yarısı bu ekstra işten faydalanıyor. Büyümek ve güçlenmek arasında büyük bir fark var.”

“Birçok ticaret işletmesi, mükemmel bir Covıd, uyumluluk ve artan maliyetler fırtınasından etkilenen kar marjlarını gördü. Sekizde biri, bir yıl daha dayanamayacaklarından korkuyor, çünkü kısmen daha fazla borç aldılar ve müşteri talebini karşılayan devasa fazla mesai faturaları biriktirdiler.

“Güçlü ve karlı işletmeler, operasyonlarını kontrol altında tutmak, maliyetleri düşürmek ve ekiplerini daha üretken hale getirmek için daha akıllı çalışarak başarılı oluyorlar. Müşteri deneyimini yeni rekabet avantajı kaynağı haline getirme çabalarının bir parçası olarak yönetim gözetimini iyileştirmek, süreçleri daha iyi planlamak ve otomatikleştirmek, iletişim ve yanıt sürelerini iyileştirmek için teknolojiyi kullanıyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir