Milyoner statüsüne yakın olmasam da, her zaman zengin bir yaşam tarzına girmeyi başaran sıradan insanların hikayelerinden ilham alıyorum. Bazıları küçük işletme sahipleri, diğerleri şirket CEO’sudur, ancak hepsinin ortak noktası, paralarını yönetmek söz konusu olduğunda milyoner zihniyetidir.

Gerçek milyonerler – sıkı çalışma ve kararlılıkla kazananlar – paralarını gereksiz şeylere harcamazlar. Ortalama araba kullanıyorlar, ortalama kıyafetler giyiyorlar ve bazen geri kalanımızdan daha fazla anlaşma arıyorlar. Sadece zengin görünmek yerine zenginler ve gerçek değeri olmayan gösterişli maddi şeylere harcamak yerine paralarının çoğunu bankada tutuyorlar. Onlar akıllı, kasıtlı ve çok daha küçük bir gelirle yaşayanlarımız için büyük bir örnek!

Ancak zenginliklerini kıskanmak ya da kıskanmak yerine, onların zihniyetini kendimiz olarak benimsemeli ve başarılarından neler yapabileceğimizi öğrenmeliyiz. Çünkü gerçek şu ki, şu anda sahip olduğunuz parayı iyi yönetebilirseniz, daha fazlasıyla kutsandığınızda çok daha iyi bir konumda olacaksınız.

Bir Milyoner Gibi Nasıl Düşünülür (Zengin İnsanların Yaptığı 5 Akıllı Şey, Siz De Yapmalısınız!)
Düşünme şeklini değiştirmek, başlamak için ilk yerdir. İşte bir milyoner gibi düşünmeye başlamanın beş yolu:

Aklında bir Hedef var
Bir hedefe sahip olmak, paranız için motivasyonunuz ve anlamınız olduğu anlamına gelir. Sadece tasarruf etmiyorsunuz çünkü yapılacak en doğru şey — emeklilik, daha yeni bir araba, bir evin peşinatı veya her zaman almak istediğiniz yolculuk için tasarruf ediyorsunuz. Milyonerlerin de hedefleri var ve bu onların oraya ulaşmalarına yardımcı olmayacak şeylere anlamsız harcamalarını engelleyen şey.

Eminim milyon dolarlık sözleşmeler imzalayan profesyonel sporcuların korku hikayelerini duymuşsunuzdur, sonra emekli olduktan sonra bir şekilde kırılmışlardır. Çünkü paralarını en yoğun oyun yıllarında iyi yönetmeyi öğrenmediler, ne de bitirdikleri zaman için aklında belirli bir hedefleri yoktu.

20-30 yıl içinde nerede olmak istediğinizi düşünün. Borcun bitsin mi istiyorsun? Emeklilik hesabına para yatırmak? Çocuklarının üniversite eğitimini mi ödeyeceksin? Hedeflerinizin olması gerekir, böylece bugün yaptığınız her eylem sizi onlara yaklaştıran bir eylemdir.

Harcamadan Önce Düşün
Harcamadan önce düşünmek milyoner zihniyeti için kritik öneme sahiptir. Tabii ki, servetlerini özel jetlere, ada konaklarına ve aşırı düğünlere üfleyen çok sayıda ünlü milyoner var, ancak paralarını iyi yönetenler olan gerçek milyonerler, her satın alımın genel finansmanlarına olan etkisini her zaman düşünüyor.

 

Herhangi bir satın almayı düşünürken {büyük veya küçük!}, kendinize şu 3 soruyu sorun:

Gerçekten buna ihtiyacım var mı?
Bu eşyayı başka birinden ödünç alabilir miyim?
Daha başka bir yerde bulamıyorum?
Kendimi daha fazla belaya soktum çünkü düşünmeden bir kredi kartını kaydırdım, ödevimi gerçekten yapmam ve önce diğer alternatifleri araştırmam gerektiğinde. Sabır anahtardır!

Ben Savurgan Olma
Her zaman, her zaman, her zaman eski eşyaları yeni yollarla nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Gerekenden daha fazla yiyecek, daha fazla kağıt ve daha mükemmel kullanılabilir öğeler atıyoruz ve dağınıklığı hiç savunmasam da, öğenin atmadan önce yeniden amaçlanan bir değeri olup olmadığını düşünmelisiniz.

İşte bazı fikirler:

Yeni kıyafetler yapmak için farklı kıyafet parçalarını bir araya getirin
Kilerinizden alışveriş yapın ve artıklara yeni bir hayat getirin
Eski dergileri onlardan zevk alabilecek arkadaşlara iletin
Nakliye veya ayakkabı kutularını depolama için organize kaplara dönüştürün
Gereksiz zarfları ve not kartlarını hurda kağıda geri dönüştürün
Artık kullanmadığınız eşyaları yerel bir tasarruf mağazasına verin {sadece her şeyin iyi durumda olduğundan emin olun!}
Akıllı milyonerler becerikli ve sahip olduklarıyla “yetiniyorlar”, çünkü bu görünüşte daha küçük eşyalara para biriktirmenin, zor kazanılan dolarlarını daha önemli şeylere harcamalarına izin vereceğini biliyorlar.

Öğrenmeyi Asla Bırakma
Milyonerler her zaman yeni bir şey öğreniyorlar — servetlerini nasıl yönetecekleri ya da nasıl artıracakları. Öğrenmeyi bıraktığın zaman yaşamayı bıraktığına gerçekten inanıyorum. Hayat kendi içinde bir eğitim olmalı.

En son yatırım kılavuzuna dalmak zorunda olmasanız da {bu da bana inanılmaz derecede sıkıcı geliyor!bununla birlikte, özellikle akıllı olmak istiyorsanız, parayı oldukça düzenli olarak öğrenmelisiniz.

En sevdiğim para tasarrufu bloglarından bazıları şunlardır:

Ruth’un tabii ki!
Para Tasarrufu Anne
Lanet Bütçemiz
Tutumlu Kız
ve utanmaz fiş, Kalyn Brooke
Başlangıç olarak sana tavsiye ederim eğer dalış için bir kaç kitap içine arıyorsanız, işte burada :

Daha Az Harcama Yaparak İyi Yaşamak: İyi Yaşamın 12 Sırrı
Para Biriktiren Annenin Bütçesi
Akıllı Kadının Emeklilik Planlaması Rehberi

Başarınıza İnanın
Son olarak, ve muhtemelen hatırlanması gereken en önemli nokta, milyonerlerin başarılı olacağına inanmalarıdır. Bunu yapmak ve kaydetmek uzun zaman alabilir!} acil durum fonu oluşturmak, tüm borçları ödemek, bir emeklilik hesabını tamamen finanse etmek ve diğer değerli varlıklara yatırım yapmak için gereken para, ancak bu mümkün — hepimiz için.

Büyük ya da küçük nasıl mali durum emin olabilirsiniz, hiç önemli değil. Tasarruf etmek için bu fırsatları bulun ve akıllıca harcamaya odaklanın. Başaracağına inan, o zaman oraya ulaşmak için çok çalış!

Bu 5 adım seni ya da beni hemen bir milyon dolara fırlatmayabilir, ama onlar gibi davranmaya başlamamıza yardımcı olacaklar. Çünkü tutumlu olma savaşının yarısı senin tutumlu olduğunu düşünmektir. Ve tutumlu yaşam, her şeyden çok bir yaşam tarzı ve zihniyettir.

Özetlemek gerekirse, Zengin İnsanların Sizin De Yapmanız Gereken 5 Akıllı Şey var!
Aklında bir Hedef var
Harcamadan Önce Düşün
Ben Savurgan Olma
Öğrenmeyi Asla Bırakma
Başarınıza İnanın
Diğer yararlı kaynaklar:
Bu Yıl 10.000 Dolar Nasıl Tasarruf Edilir
Parayla aran kötü mü? Para kazanmak için 5 Güçlü Kitap Sizin için Çalışıyor
Evden Para Kazanmanın 15 Akıllı Yolu
DAHA SONRA İÇİN PIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir