Kendi patronunuz olmak tatmin edici ve ödüllendirici bir deneyim olabilir, ancak bağımsız yükleniciler hala günden güne zorlukların adil payıyla mücadele etmek zorundadır.

Müşterileri mutlu etmek tartışmasız öncelikler listesinin en üstünde yer alır ve kendiniz için çalışırken müşteri hizmetleri sorumluluklarını başkasına yükleyemezsiniz.

Bunu göz önüne aldığımızda, burada müşterilerin de yedek için güvenmek başka kimse varsa bile desteklenir sağlamak için Altı yolları vardır.

Sipariş vermeyi kolaylaştırın

Ne tür bir hizmet sunarsanız sunun, müşterilerin sipariş verdiği ve sizi işe almayı ayarladığı süreci kolaylaştırmak mantıklıdır.

Bu, herhangi bir karmaşık yazılım çözümüne veya aracına ihtiyaç duymadan yapılabilir; bunun yerine basit ve iyi tasarlanmış bir API, müşterilere hem hangi hizmetleri sağlayabileceğinizi keşfetmek hem de gördüklerini beğenirlerse sizinle sözleşme yapmak için kolaylaştırılmış bir yol sunmanıza olanak tanır.

Özellikle teknik olarak fikirli değilseniz, API entegrasyonuyla başa çıkmak için bir geliştiriciyi işe almak mantıklıdır. Bu aynı zamanda sipariş deneyiminin kullanıcı dostu olduğu kadar kaygan olduğu anlamına da gelmelidir.

İrtibatta kalın

Bir müşteri bir proje için sizden talepte bulunduktan sonra, yaptığınız ilerleme hakkında onları döngüde tutmadan çalışmaya devam etme cazibesinden kaçının.

Onlara düzenli güncellemeler sağlayarak, işlerin yolunda gittiğine dair güvence vereceksiniz ve muhtemelen onlara sormadan önce sahip olabilecekleri sorularla ilgileneceksiniz.

Müşterilere güncellemeleri için hangi platformu tercih ettiklerini sorduğunuzdan emin olun. Bazıları telefon görüşmeleri yoluyla e-postalara bayılabilir, bazıları sanal toplantılar veya etten buluşmalar isteyebilir.

Bir program belirleyin ve ona bağlı kalın

Tüm müşteriler, tamamlamanız için sözleşmeli olduğunuz işi teslim etmenizi ne zaman bekleyebileceklerini bilmek isteyecektir.

Kutsal ve müşteriler şikayet edecek bir şey olacak gibi süreler tedavi. Tabii ki, gecikmeler öngörüyorsanız veya önerilen programın gerçekçi olduğunu düşünmüyorsanız, bunu müşterilere açıkça belirtin, böylece yakalanmazsınız.

Geri bildirimi dinleyin

Açık görünebilir, ancak müşterilerle sık sık iletişim kurmak yeterli değildir; Ayrıca söyleyeceklerini dinlemeniz ve önerilerini gemide almanız gerekir.

Bir projeyi kişisel olarak seçmeyeceğiniz bir yöne götürüyorlarmış gibi hissetseniz bile, gereksiz yere inatçı olmak yerine onların rehberliğine bağlı kalmak onları mutlu edecek ve üretkenliği artıran çatışmaları önleyecektir.

Aynı şekilde, bir müşteriyle çalışmayı bitirdikten sonra, onlara katkınız hakkında ne düşündüklerini sormaktan çekinmeyin. Övgü veya eleştiri alsanız da, her etkileşimden öğrenecek bir şey var.

Araştırmanı yap

Müşteriler, bağımsız bir yüklenici olduğunuzda işbirliği sürecinin her noktasında elinizi tutmak zorunda kalmaktan memnun olmayacaktır.

Bu, faaliyet gösterdikleri sektörü kapsamlı bir şekilde araştırmanız gerektiği anlamına gelir, böylece bu alanda yaygın olan ancak yabancıları karıştırabilecek terimler ve ifadeler de dahil olmak üzere ilgili temel unsurlardan haberdar olursunuz.

Kişisel dokunuşu ekleyin

Eğer müşteri bir içerik proje süresi için değil sadece, aynı zamanda daha sonra başka bir etkileşim içinde sizi onlarla sadece yüzeysel bir düzeyde daha fazla yapmaya devam etmek istiyorsanız tavsiye edilir.

Müşterilerle kalıcı ilişkiler geliştirmek, yüklenicilerin gelişmesi için en iyi yoldur ve sorular sorarak ve özenli davranarak bu bağlantıyı kişiselleştirmek sizi iyi durumda tutacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir